Home / Premier League: Arsenal 1:3 Manchester City, Manchester City Je Na Prvním Místě!

15. února, 12. kolo přípravného zápasu Premier League, vrcholné bitvy mezi červenobílými Fotbalové Dresy Arsenala modrobílými Fotbalové Dresy Manchester City, Arsenal prohrál doma s Manchesterem City 1:3. Saka vstřelil 1 penaltu za Arsenal, zatímco De Bruyne, Grealish a Haaland vstřelil každý 1 gól za Manchester City a Haaland vstřelil svůj 26. gól v této sezóně v lize. Manchester City bodově srovnal Arsenal a vyšvihl se na první místo s gólovou převahou.

V první minutě se Nketiah zařezal do pokutového území a vystřelil z malého úhlu, ale byl zblokován, poté střílel Xhaka, ale příliš vysoko. 22. minuta Zinčenko centroval zleva, poté Nketiah střílel hlavou, ale minul. 24. minuta Ederson odkopl míč, Takehiro Tomiyasu utlačovaný Glarishem udělal strašnou chybu, když přihrál De Bruyneovi, ten rychle vstřelil, Manchester City 1:0, fanoušci na tribuně v Manchester City Dresy Kompletslavili šíleně! 27. minuta Martinelli se prodral a přihrál, poté Takehiro Tomiyasu vystřelil, ale příliš vysoko. 40. minuta Xhaka se prosadil a Nketiah střílel z malého úhlu na levé straně pokutového území, ale zablokoval ho Aké. Rozhodčí ukázal, že Ederson srazil Nketiaha k zemi a dal pokutový kop, Saka to vstřelil, 1-1. 50. minuta Manchester City rozehrál přímý kop, Rodri hlavičkoval, ale trefil břevno.

56. minuta Gabriel objal a postrčil Harlanda v pokutovém území, rozhodčí nařídil pokutový kop, ale VAR potvrdil, že Harland byl nejprve v ofsajdu, takže pokutový kop a žlutá karta byly zrušeny. 65. minuta Takehiro Tomiyasu centroval zprava, ale Nketiah byl o něco pomalejší. 69. minuta Zinchenko chyboval, naštěstí brankář Ramsdale zachránil míč před střelou Harlanda. 72. minuta Gabriel chyboval při rozehrávce zezadu a zachytil ho De Bruyne, po po sobě jdoucích centrech mezi Harlandem a Gündoğanem se Glarish prosadil z levé strany pokutového území a skóroval. Manchester City 2-1. 82. minuta Gündoğan nahrál přímou přihrávku, De Bruyne nacentroval z pravé strany pokutového území, Harland zastavil míč, posunul a skóroval, Manchester City 3:1. 88. minuta Nketiah hlavou minul branku. Nakonec Arsenal prohrál 1:3 s Manchesterem City.