Home / Premier League: Leicester City 1:0 Arsenal, Nádherný Výkon Nových Kanonýrů

Premier League: Leicester City 1:0 Arsenal, Nádherný Výkon Nových Kanonýrů

25. února, 25. kolo Premier League, Arsenal 1-0 Leicester City, nadále na prvním místě s 2-bodovým náskokem před Manchesterem City. Jediný gól vstřelil Martinelli v Fotbalové Dresy Arsenal. V posledních 6 zápasech proti Leicester City Arsenal zaznamenal 5 výher a 1 prohru.

6. minuta Ødegaard přihrál, Saka vystřelil z pravé strany pokutového území, ale byl zblokován. 12. minuta Zinčenko přihrál, Trossard střílel v pokutovém území, ale byl zblokován. 25. minuta Rohový kop Arsenalu, brankář Leicesteru Ward vyrazil míč, poté skóroval Trossard dlouhou střelou zpoza pokutového území, ale jelikož fauloval Ben White, rozhodčí to po zhlédnutí videa zrušil. 31. minuta Zinčenko chyboval hlavou, Ishinacho skóroval, ale neplatně kvůli ofsajdu. 42. minuta Ødegaard přihrál, Martinelli střílel z malého úhlu na levé straně, ale minul.

Minutu do druhého poločasu poslal Trossard nádhernou přihrávku zleva, Martinelli pronikl do pokutového území a nízkou střelou zleva skóroval, Arsenal 0:1, to je Martinelliho 20. gól v Premier League! 57. minuta Zinčenko střílel z vnějšku a Ward zachránil. 59. minuta Ødegaard vystřelil z dálky, ale byl zblokován. 71. minuta Endidi kradl a přihrál, Hallova střela z dálky minula. Nakonec Arsenal porazil Leicester City 1:0.

V tomto zápase převzal absolutní iniciativu Arsenal a výkon nových kanonýrů způsobil, že všichni fanoušci nosící Arsenal Dresy Kompletse již nemuseli obávat zranění Thomase a dalších hráčů. Trossard sloužil jako střední útočník, který nahradil Nketiaha, Jorginho začal a odehrál celý zápas s nejvyššími 4 statistikami: 10krát získat míč zpět, 95 doteků, 3 krádeže, 68 úspěchů z 86 přihrávek.