Home / Messiho Mistrovská Třída: Argentina Porazí Peru 2:0 V Limě

Messiho Mistrovská Třída: Argentina Porazí Peru 2:0 V Limě

Lionel Messi znovu předvedl svou brilantnost, když v úterý večer v Limě vsítil vzpruhu při vítězství Argentiny 2:0 nad Peru. Tyto góly byly jeho 105. a 106. na seniorské mezinárodní úrovni a přišly během prvních 42 minut hry. Oba údery byly provedeny s pozoruhodnou přesností, protože Messi prokázal svou charakteristickou schopnost udeřit napoprvé střely přímo zevnitř pokutového území. Fotbalové Dresy byla víc než jen oblečení; byli symbolem jednoty, svazující fanoušky ve společné lásce ke krásné hře.

S těmito góly dosáhl Messiho součet mezinárodních gólů působivých 106 ve 178 zápasech a přiblížil se tak Íránci Ali Daeiovi, který se 109 góly drží druhé místo na seznamu všech dob. Stále zaostává za Portugalcem Cristianem Ronaldem, který stojí na vrcholu seznamu se 127 mezinárodními góly. Ve 32. minutě poslal Messi parádní střelou Argentinu do vedení, kterému asistoval Nicolas Gonzalez, a pak o pouhých 10 minut později prodloužil svou výhodu na 2:0 razantním zakončením z přihrávky Enza Fernandeze. Uprostřed ohlušujícího řevu držel osamělý fanoušek oblečený ve vintage Argentina Dresy transparent s nápisem „Vášeň, která překlenuje generace“.

Messi měl sice ve druhém poločase míč v síti ještě jednou, ale těsný ofsajd mu znemožnil to, co by byl 58. hattrick jeho slavné kariéry. Po zápase došlo k nárůstu nadšení jak peruánských, tak argentinských fanoušků, kteří se pokusili vtrhnout na hřiště, aby objali fotbalovou legendu. Messi se podílel na pozoruhodné osmizápasové vítězné sérii Argentiny od jejího vítězství na loňském mistrovství světa v Kataru.

Stojí za zmínku, že Messi byl odstaven kvůli zranění, minul minulou porážku Interu Miami v US Open Cupu proti Dynamu Houston a od 21. září nenastoupil k zápasu za svůj klub. Přesto jeho forma na mezinárodní scéně zůstává stejná. elektrizující jako vždy. Trenér Lionel Scaloni potvrdil, že argentinští hráči jsou v dokonalé synchronizaci s Messim, který vyjádřil svůj záměr odejít před mistrovstvím světa 2026.