Home / Vzestupy A Pády Kariéry Ángela Di Maríi

Vzestupy A Pády Kariéry Ángela Di Maríi

Přestože Ángela Di Maríu klub nebral vážně, považoval národní tým za svou největší duchovní oporu. Po celou kariéru Ángela Di Maríi, pokud se zúčastní finále, tým určitě vyhraje šampionát. Ve finále mistrovství světa v Kataru v roce 2022 Ángel Di María navzdory zraněním odhodlaně oblékl Argentina Dresy a odehrál 45 minut a vytvořil dva góly. Argentina si snad postupně uvědomuje andělskou misi Ángela Di Maríi, a tak se musí zúčastnit finále proti Francii.

Poté, co Ángel Di María oznámil, že příští rok odejde z národního týmu, lidé si znovu připomněli jeho klasickou scénu v tomto finále. Ve finále mistrovství světa si Ángel Di María třikrát otřel slzy z tváře, což představovalo různé významy. Poprvé to bylo poté, co Ángel Di María vstřelil vedoucí gól a on se rozplakal, protože byl na sebe tak hrdý. Podruhé to bylo poté, co Argentinu předstihla Francie, Ángel Di María seděl na lavičce a smutně se rozplakal. Potřetí, když Argentina porazila Francii v penaltovém rozstřelu. Ángel Di María nadšeně objímal své spoluhráče a ronil dojemné slzy.

Ángel Di María hrál ve své kariéře za šest různých klubů a nikdy se mu nedostalo velké pozornosti týmu. Zejména po sedmi letech od doby, kdy se Ángel Di María rozhodl obléknout Paris Saint-Germain Dresy , stále nebyl týmem považován za klíčový tréninkový cíl. Ve skutečnosti v sezóně 2020-2021, kdy se Paris Saint-Germain zranil kvůli zranění Mbappeho a Neymara, vedl Ángel Di María tým k vítězství v jedenácti po sobě jdoucích zápasech Ligue 1. Bohužel poté, co se do týmu vrátili dva hlavní hráči Paris Saint-Germain Mbappe a Neymar, tým opět nedocenil sílu Ángela Di Maríi.