Home / Kylian Mbappé čelí Smluvnímu Dilematu V PSG: Zůstaň Nebo Přestup

Kylian Mbappé čelí Smluvnímu Dilematu V PSG: Zůstaň Nebo Přestup

V pokračující sáze kolem hvězdného útočníka Paris Saint-Germain Kyliana Mbappého dal francouzský mistr jasně najevo, že mu v příštím roce nedovolí odejít zadarmo. Prezident klubu Nasser Al-Khelaifi zdůraznil, že Mbappé musí podepsat novou smlouvu, pokud hodlá v klubu zůstat. Mbappé již dříve zaslal PSG dopis, ve kterém vyjádřil svou neochotu prodloužit jeho současnou smlouvu, která má vypršet v roce 2024.

Navzdory původnímu dopisu Mbappé později objasnil, že konkrétně nepožádal o přestup do Realu Madrid, který ho předtím bez úspěchu pronásledoval. PSG tak stojí před dilematem, protože riskuje, že přijde o návrat významných 180 milionů eur (195,7 milionů dolarů), které utratili za získání Mbappého z AS Monaco v roce 2017, pokud vyprší poslední rok jeho smlouvy.

Mbappého, který byl v posledních pěti sezónách nejlepším střelcem Ligue 1, je nepopiratelný. S nedávným odchodem Lionela Messiho do Interu Miami na bezplatný přestup si klub přeje udržet si svého zbývajícího hvězdného hráče. Mbappé také upřesnil, že podpora francouzského prezidenta Emmanuela Macrona neovlivní jeho kariérní rozhodnutí.

Situace se nyní jeví jako ultimátum pro Mbappého. Prezident PSG, Al-Khelaifi, naznačil, že klub zváží rozchod s ním spíše dříve než později. Zatímco Mbappé má možnost prodloužit smlouvu do roku 2025, Al-Khelaifi dal jasně najevo, že PSG by ho raději převedlo do jiného týmu, aby si zajistilo značnou přestupovou částku, než aby riskovalo, že o něj v příští sezóně přijde zdarma.

Real Madrid se ukazuje jako pravděpodobný nápadník pro Mbappého, vzhledem k jejich historii pronásledování francouzské hvězdy. Každý špičkový klub by však nepochybně zatoužil po Mbappého výjimečných schopnostech na hřišti. Jak se situace vyvíjí, zdá se, že jde o to, kdy, nikoli jestli, dospěje Mbappého působení v PSG k dramatickému konci.

Uprostřed této nejistoty fotbaloví fanoušci nadále projevují svou podporu nošením fotbalových dresů, zejména ikonického PSG Dresy , které má pro fanoušky velký význam. Vášeň a loajalita fanoušků se projevuje popularitou fotbalového zboží, včetně replik dresů. Ať už Mbappé zůstane v PSG, nebo odejde do nového klubu, oddanost fanoušků přetrvá a Fotbalové Dresy se stanou nedílnou součástí sportovní kultury.